ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2023-2024

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2021-2022

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2021-2022

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2020-2021

Η Σχολική Εφορεία Κάτω Πολεμιδιών μετά από συλλογική εργασία και σε συνεργασία με τη Σχολική Εφορεία Λεμεσού είναι έτοιμη να υποδεχθεί σε όλα τα σχολεία που είναι υπό την δικαιοδοσία της, τους μαθητές μας.

Ο Πρόεδρος, τα Μέλη και όλο το Προσωπικό της Σχολικής Εφορείας Κάτω Πολεμιδιών εύχονται Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά σε όλους.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ 2020-2021

Η Σχολική Εφορεία Κάτω Πολεμιδιών συνήλθε στις 29/04/2020, χωρίς απουσία, στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του ΙΖ΄ Δημοτικού Σχολείου, Αγίου Νικολάου,  Κ. Πολεμιδιών για να εγκρίνει τους Προϋπολογισμούς του  επόμενου σχολικού έτους.

Αφού μελέτησε τους προϋπολογισμούς, είδε ότι αυτοί έχουν καταρτιστεί σύμφωνα με τις οδηγίες και συμπεριλαμβάνουν όλες τις υποχρεώσεις μας καθώς και τις αποφάσεις των Συμβουλευτικών Επιτροπών των Σχολείων μας.

Αν και υπήρξαν πολλές δυσκολίες λόγω της πανδημίας και των περιοριστικών μέτρων εντούτοις καταφέραμε να διεκπεραιωθούν έγκαιρα.  Εγκρίθηκαν ομόφωνα από το Σώμα και στάλθηκαν εμπρόθεσμα στις 30/4/2020 στο Υ.Π.Π.Α.Ν.

ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 17/3/2020 ΠΟΥ ΔΙΑΚΟΠΗΚΑΝ ΛΟΓΩ ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ

Στις 11/05/2020 με την ευκαιρία της επανέναρξης της λειτουργίας των σχολείων (μόνο για τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου), επισκεφθήκαμε το Λύκειο Πολεμιδιών και το Λύκειο Αγίου Σπυρίδωνα.  Συνομιλήσαμε με τους Διευθυντές και άλλο προσωπικό καθώς και με τους Φρουρούς Ασφαλείας των Σχολείων μας και διαπιστώσαμε ότι όλα λειτούργησαν άψογα.  Έχει τηρηθεί το πρωτόκολλο που στάλθηκε στα Σχολεία από το Υ.Π.Π.Α.Ν. και τυχόν μικροπροβλήματα που παρουσιάστηκαν πριν την επανέναρξη των μαθημάτων τα έχουμε επιλύσει.

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΟΡΩΝΑΪΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΦΟΡΕΙΑ ΚΑΤΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

Ο Πρόεδρος και τα Μέλη της Σχολικής Εφορείας Κάτω Πολεμιδιών ενημερώνουν ότι το προσωπικό που εργοδοτεί η Εφορεία βρίσκεται στην εργασία του.

Οι καθαρίστριες και οι Βοηθοί Νηπιαγωγείου φροντίζουν με σχολαστικότητα την καθαριότητα των Σχολείων μας.

Οι εργάτες μας επιλαμβάνονται όλα τα προβλήματα που προκύπτουν.

Οι κλητήρες μας παραμένουν στο Γραφείο της Σχολικής Εφορείας και επιπρόσθετα επιλαμβάνονται οποιαδήποτε άμεση ανάγκη προκύψει όπως π.χ. την διανομή επιπλέον καθαριστικών για αποτελεσματικότερο καθαρισμό των Σχολείων μας.

Το Γραφείο της Σχολικής Εφορείας λειτουργεί κανονικά με όλο το προσωπικό του.

Είναι στιγμές κοινωνικής ευθύνης και προτρεπόμαστε όλοι και οφείλουμε να ακολουθήσουμε πιστά τις οδηγίες και συμβουλές του Υπουργείου Υγείας για την όσο το δυνατό καλύτερη και αποτελεσματικότερη αντιμετώπιση του προβλήματος για το καλό όλων μας.

ΔΕΞΙΩΣΗ ΕΦΟΡΕΙΑΣ 31/01/2020

ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΤΑΣ 2020

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2019-2020

Η Σχολική Εφορεία Κάτω Πολεμιδιών είναι έτοιμη να υποδεκτεί διδακτικό προσωπικό και μαθητές την σχολική χρονιά 2019-2020.

ΔΕΞΙΩΣΗ ΕΦΟΡΕΙΑΣ 1/02/2019

ΔΕΞΙΩΣΗ ΕΦΟΡΕΙΑΣ 27/04/2018

ΔΕΞΙΩΣΗ ΕΦΟΡΕΙΑΣ 10/02/2017

ΔΕΞΙΩΣΗ ΕΦΟΡΕΙΑΣ 29/01/2016

Πραγματοποιήθηκε στις 29 Ιανουαρίου 2016 Δεξίωση που παρέθεσε η Εφορεία μας προς το προσωπικό της. Σ΄αυτή εκτός από το προσωπικό που εργοδοτεί η Εφορεία προσκλήθηκαν ο Δήμαρχος και το Δημοτικό Συμβούλιο Κ. Πολεμιδιών καθώς και εκπρόσωποι του Υπουργείου Παιδείας & Πολιτισμού. Το κόστος της δεξίωσης το επωμίσθηκαν συνεργάτες της Σχολικής Εφορείας Κ. Πολεμιδιών, οι οποίοι προσκλήθηκαν και πολλοί από αυτούς παρέστησαν. Στη δεξίωση τιμήθηκαν όσοι και όσες από το προσωπικό δεν έκαμαν χρήση άδειας ασθενείας. Ο Πρόεδρος μαζί με το Δήμαρχο έκοψαν τη βασιλόπιττα.

ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ 21/12/15

Μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών άρχισε η ανέγερση των ιδιόκτητων εργαστηρίων και αποθηκευτικών χώρων της Εφορείας Κ. Πολεμιδιών. Στις 21/12/15 υπογράφτηκαν τα Συμβόλαια μεταξύ της Εφορείας και του κυρίου Μάμα Λ. Πατέρα, ανάδοχου, μετά από διαγωνισμό που προκήρυξε η Εφορεία μας. Το οικονομικό κόστος επωμίζεται εξ΄ολοκλήρου η Σχολική Εφορεία Κ. Πολεμιδιών.

ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΤΑΣ 30/12/15

Στις 30/12/15 μαζεύτηκε το προσωπικό του Γραφείου της Εφορείας μας μαζί με τους κλητήρες και το εργατικό προσωπικό για την κοπή της Βασιλόπιττας μας. Σ΄ αυτή παρέστη ο Πρόεδρος, ο οποίος έκοψε τη βασιλόπιττα, καθώς και μέλη της Εφορείας.

ΔΕΞΙΩΣΗ ΕΦΟΡΕΙΑΣ 6/02/2015

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΕΠΙΜΕΛΗΤΡΙΑΣ ΧΡΥΣΤΑΛΛΑΣ ΠΑΥΛΟΥ 26/02/2013 ΜΕΖΕΔΟΠΑΓΙΔΑ

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com